Infrasauny

Infrasauny bývají více zajímavější a ve světě populárnější díky svým účinkům na psychiku a celé lidské tělo. Tyto sauny pochází z Finska, stejně jako tradiční finské suché sauny. Jsou vytvořeny pro relaxaci a pro pozitivní zdravotní účinky.
interiér sauny
·         Finská sauna je tradiční suchá sauna, zakládá si na vysoké teplotě ale na minimální vlhkosti. Do této sauny se nesmí chodit, když jste mokří, mohla by být nebezpečná a způsobovat popáleniny.
·         Vlhká sauna má o dost nižší teplotu, a naopak vysokou vlhkost.
·         Parní sauny jsou již podle názvu vlhké sauny s nejnižší teplotou. Často se užívá ve wellness centrech a veřejných bazénech.
·         Bio sauna kombinuje suchou a parní saunu. Jsou výhodou pro ty, co špatně snáší vysokou teplotu. Napomáhají dýchacím cestám a bývají aromatizované.
·         Infra sauna využívá infračervené zářiče, které dokážou prohřát celé tělo až 4 centimetry hluboko. Působí přímo na tělo a tím se nemusí zahřívat vzduch. Využívá se i do bytů a je podobná slunečnímu záření.
Při výběru infrasauny musíte vybrat vhodné topidlo. Jedná se o keramická topidla, které se rychle nahřívají a mají dlouhou životnost. Dále máme karbonová topidla, které se sice nahřívají déle ale za to mají nízkou spotřebu. Světelná keramická topidla vyžadují také světlo a díky tomu má lepší zdravotní účinky, životnost je cca 60 let. A nakonec máme full spektrální topidla s neomezenou životností, nahřívají se okamžitě a jsou velmi úsporné.
svíčka u květin
Pozitivní účinky má hlavně na zdraví, využívá se ve zdravotnictví, rehabilitacích a inkubátorech. Je ideální na ztuhlé klouby, záda a končetiny. Zastavuje šíření virů a bakterií v našem těle a může je i úplně zničit. Pomáhá při prokrvování těla i kůže a tím je poté kůže pevnější a lesklejší. Pomáhá i na celulitidu, akné, póry a ekzémy.
Pravidelné saunování vede k regeneraci těla, zahřejete svůj metabolismus a psychicky se uvolníte. Díky tomuto poté zdravě spalujete tuky. Samozřejmě musíte saunování zkombinovat s jiným sportem, abyste měli úbytek tuků. Infrasauna vám k tomu pouze napomáhá.